środa, 24 października 2007

Karne zastępy wyborców Platformy Obywatelskiej

Narodowy program PO walki z tymi, którzy walczą z przestępcami trafił do serc aresztowanych i skazanych. Obok wykształciuchów, politycznych analfabetów i tych, którzy w niedzielę przeżywali swoją polityczną inicjację. Także i na osadzonych musiała zrobić wrażenie konferencja posłanki PO, która, po przyłapaniu na gorącym uczynku przyjęcia łapówki, urządziła w Sejmie konferencję prasową. Tu akurat rozumiem zapuszkowanych, każdy przyłapany na gorącym uczynku chciałby szczerze popłakać przed kamerami i mikrofonami wszystkich mediów w Polsce.

Można się domyślać, że wśród odosobnionych znalazły zrozumienie także planowane komisje śledcze w sprawie śledczych z CBA, zapowiadane wyrzucenie szefa CBA i uważne "przyjrzenie" się działaniu innych służb mundurowych. O tym, jak przestępcy alergicznie reagują na mundury stróżów prawa nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Jednym słowem - teatralne konferencje prasowe i obietnice przedwyborcze przyniosły spodziewany efekt. Zastępy wyborców Platformy Obywatelskiej karnie (frekwencja 70,5 proc.!) stawiły się przy urnach w miejscach odosobnienia. W aresztach i zakładach karnych wygrała Platforma Obywatelska, zdobywając 76,2% głosów. Prawo i Sprawiedliwość nie dość, że nie przekroczyło progu wyborczego, to zdaniem skazanych nie zasłużyło nawet na subwencje budżetowe. Bo nie uprawnia do tego osiągnięty wynik 2,8%.

Garownicy dziękują Donaldowi

Zwycięstwo PO w aresztach śledczych i zakładach karnych nie jest przypadkowe. PO zwyciężała tu także w poprzednich wyborach, czego najlepszym przykładem jest miażdżąca przewaga Hanny Gronkiewicz-Waltz nad Kazimierzem Marcinkiewiczem w wyborach na prezydenta Warszawy. Pisałem o tym w poście "Wybranka przestępców". Przypomnę, że na kandydatkę PO głosowało 88,6% osadzonych w areszcie śledczym przy Rakowieckiej oraz 90,5% aresztantów na Białołęce.

24 komentarze:

Venissa pisze...

No, no! Świetny artykuł!Nic dodać,nic ująć.NALEŻałoby go rozpowszechniać wszędzie gdzie się da:) Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Wyluzuj c2 bo ci żyłka pęknie, a przy okazji wytrzyj sobie z plwocin ekran monitora bo już pewnie nie widzisz jakie bzdety wypisujesz.

ckwadrat pisze...

Witaj Venisso. To tajemnica Poliszynela. Na Salonie aż od tego huczało. Nie wpadasz tam już w ogóle..

ckwadrat pisze...

Anonimowy, zabolało, że masz takie same preferencje jak zapuszkowani? Wysługuj się platfusom, wysługuj, może i pod innym względem też ci zrobią dobrze. A jak nie, to do garowników - tam na pewno sobie dogodzicie :)

Anonimowy pisze...

Ja się czuję świetnie i kompletnie mi nie przeszkadza to kto i z jakich powodów głosował na PO, najważniejsze jest to że wygrali.
Twoja frustracja i agresja, która wylewa się z każdego twojego postu jest trochę śmieszna a poziom twoich wypowiedzi pikuje ostro w dół, zerknij do swoich starych postów i porównaj styl. Ale w sumie to twój problem. Jak to się mówi ?
"Psy szczekają a karawana idzie dalej"

Geralt pisze...

jakby mi ktos grozil ze jak zaglosuje na PiS to nie mam zycia pod cela to pewnie tez bym sie skusil zeby wybrac przyszlosc.

Venissa pisze...

Witaj Ckwadracie. Bardzo przykre okoliczności zmusiły mnie do tego, że rzadziej przebywałam w necie. 28.09. zmarł mój ojciec...Rozumiesz więc dlaczego, mniej udzielałam się na forach, w tym w Salonie...
W każdym razie cieszę się, ze mamy identyczne spostrzeżenia, które poparte są statystyką...
@ Do Geralta
Przede wszystkim nie rozumiem tego stwierdzenia:
"jakby mi ktos grozil ze jak zaglosuje na PiS to nie mam zycia pod cela to pewnie tez bym sie skusil zeby wybrac przyszlosc".
Kto by zagroził? Władze więzienne, czy może nieformalni przywódcy celi? Jeśli tak, to w jaki sposob dowiedzieliby się, kto na kogo głosował? Przecież wybory są anonimowe i nikt, poza komisją nie ma prawa dostępu do kart wyborczych...Nie przekonują mnie Twe argumenty o podatności na manipulacje i szantaże polityczne zwykłych bandziorów.

Kolejne pytanie: czy ja rozmawiam z autentycznym Geraltem, czy trollem? Przypominam, że w czerwcu b.r. napisałeś nagle do mnie, jako Geralt9, że osobnik o nicku Geralt, to nie Ty, że tak jak ktos pode mnie sie podszywał, tak różwnież pod Ciebie, podpisując się Geralt, a nie Geralt9. Ostatnio nie sprowtowałeś tego w moim blogu; nie zareagowałeś na mój zarzut, że wpisuje się u mnie troll; w kolejnym komentarzujak nigdy nic, pojawił się nick Geralt9. Jeśli oba nicki należą do jednej i tej samej osoby, to ja sobie wypraszam takie żarciki.

Geralt pisze...

Raz ktos podszyl sie pode mnie, juz nie powinno sie to zdazac na bloggerze poniewaz od dzis loguje sie przez google;)

Co do anonimowosci pod celą... Venis, Venis;)

ckwadrat pisze...

Venisso - bardzo mi przykro, nie wiedziałem.

ckwadrat pisze...

Geralt - no to teraz na pewno już Cię nikt nie pomyli.

Venissa pisze...

Ckwadracie, nie szkodzi. Skąd miałeś nibby o tym wiedziec, skoro nie podawałam tego do publicznej wiadomości... Pozdrawiam

@Geralt
Skoro wybory, to bez względu na lokalizację, powinny odbywać się wg tych samych zasad, co na wolności, czyż nie? Ktoś chyba, choćby strażnicy więzienni kontrolują, czy głosowanie ma charakter anonimowy, czy nie. Poza tym w końcu podobno przysałno nam zagraniczne komisje, ktore miały kontrolować przebieg wyborów, czy przypadkiem nie ma fałśzerstw. Co do Twojego nicka, pisałes do mnie, że posługujesz się wyłącxznie nickiem Geralt9; poza tym dwie różne osoby nie mogą zalogować się w blogspocie, używając tego samego nicka...To jak to w końcu jest?

Geralt pisze...

Venis u mnie na blogu z data wyborow znajdziesz wpis o tym jak to tajne glosowanie wygladalo w jednej z komisji w Lublinie, gdzie jakis POwiec pomagal staruszkom glosowac na swoich. Skoro w obwodowej komisji nie upilnujesz to pod cela upilnujesz?

Venissa pisze...

Venis - gdy pisalem do ciebie komentarze zaznaczalem opcje "inne" pod komentarzem i tam wpisujesz tylko nick plus adres strony. Kazdy moze wpisac dowolny nick i dowolny adres. Moge sie podpisac Venissa i wpisac twoj adres strony i kazdy bedzie myslal ze to twoj komentarz, zreszta sama widzisz;)

Geralt pisze...

Geralcie, daj spokój;wiem, że jesteś trollem; przestań podpiswyać się moim nickiem!

Venissa pisze...

Geralcie, znając Twoje sztuczki, możliwe są oczywiście wymyślne kombinacje przy wyborach (p. historia babci); ale i tak uważamk, że są to sporadyczne przypadki...

ckwadrat pisze...

UWAGA! Ubecja się uaktywnia!

Jakiś ubol podszywa się pod Geralta. Prawdziwy jest ten z obrazkiem - do sprawdzenia w profilu Bloggera (po kliknięciu w nick}.

Rzepka pisze...

ckwadrat,
Czy odebrałeś sms ode mnie?

ckwadrat pisze...

NIE. Lecę sprawdzić..

Olgierd pisze...

Tia, to Urząd Bezpieczeństwa trolluje na Twoim blogu... żałosne.

ckwadrat pisze...

Olgierd, czytaj ze zrozumieniem i spójrz też nieco wyżej. Ktoś uwziął się nie na mój blog, lecz na Geralta. Chodzi za nim po różnych blogach i efekty nieporozumień już widać. Choćby powyżej - ślepy jesteś?

Venissa pisze...

Ckwadracie, zwróć także na osobnika "Venissa", który pisze w rodz. męskim. Czy aby Geralt i Venissa, to nie ta sama persona? :)

ckwadrat pisze...

Venisso - ożesz!!!! Nawet nie zauważyłem.. A niech to.. trzeba ostrzec innych, bo o nieporozumienia przy takich działaniach nietrudno. Stara ubecka szkoła. Od kiedy prowadzę bloga, prawie 2 lata, jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło. A jak szybko ubole działają, dosłownie zaraz po wygranych wyborach. Obrzydliwe.

Venissa pisze...

Jak widzisz Ckwadracie, ledwo TUSK doszedł do władzy, a już stare ubectwo poczuło się jak ryba w wodzie! A sio, a sio, trzeba to całe towarzycho z Tuskiem, Schetyną, Komorowskim i Sawicką na czele pogonić! Nie można pozwolić, by efekty ciężkiej pracy Kaczyńskich uległy zaprzepaszczeniu...

Anonimowy pisze...

Głosuje Przestępca
i naiwniak głupi
Wybrali Zwycięzcę,
Który ich OBŁUPI