wtorek, 21 lipca 2009

Egzekucja

Wykończą nas! - krzyczały uciekające kobiety. Według świadków kule świstały nad głowami demonstrantów, liście spadały z drzew, tynk odpadał z domów. Na pustej ulicy, milicjant siedzący w otwartych bocznych drzwiach wolno jadącej nyski strzelił do kobiety idącej z dziecinnym wózkiem. Świeca dymna utkwiła w koszyku pod wózkiem..


Kilku mężczyzn niesie
Michała Adamowicza, rannego w głowę podczas demonstracji w Lubinie w sierpniu 1982 roku (fot. Krzysztof Raczkowiak).


.. Rozpylono kolejną porcję gazu. Z hali wybiegają ludzie z poparzonymi twarzami, krzycząc, że nie widzą na oczy. - Tam jest półtoraroczne dziecko. Zostało poszkodowane po użyciu gazu - relacjonował jeden z protestujących dziś w Warszawie przedsiębiorców.


Kupcy niosą kolegę, który ucierpiał podczas starć pod Pałacem Kultury w Warszawie (fot. Paweł Supernak).

4 komentarze:

SilentiumUniversi pisze...

A może byśmy się jakoś złożyli na poszkodowanych? To są polscy kupcy. Marketów jakoś nikt nie atakuje. A po drugie: warto by się rozejrzeć kto w okolicy inwestuje. Może być ciekawe.

ckwadrat pisze...

HGW musiało bardzo na tym terenie zależeć, skoro sprokurowała taką zadymę i pozbawiła tysięcy ludzi pracy..

Anonimowy pisze...

Chcieli być ofiarami, to byli... Z dużą, międzynarodową formo by tak gronkowiec nie postąpił. Nie chce mi się pisać dlaczego.
Pozdro
Xall

SilentiumUniversi pisze...

NCz: Dotarliśmy do dwóch urzędników ratusza, którzy chcą pozostać anonimowi. Ich relacje zgodne są tylko w jednym: projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w miejsce KDT to plan, który jest już historią. Według jednego z naszych informatorów, ma stanąć tam nowe centrum kupieckie (zapewne z obcym kapitałem, czyżby robota ITI?). Według drugiego, skrzyżowanie Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej to lokalizacja, w której docelowo wybudowane zostanie Centrum Kultury Żydowskiej. Jaki scenariusz zostanie zrealizowany? Pozostaje poczekać.