wtorek, 10 lutego 2009

Cios Prezesa

"Cios Prezesa" to reportaż Ryszarda Szołtysika z tego, co zdarzyło się na zakończenie jednej z rozpraw sądowych Grzegorz Braun kontra Lech Wałęsa. Dzięki zapisowi z kamery samego poszkodowanego widzimy, jak Piotr Gulczyński - prezes Instytutu im. Lecha Wałęsy - uderza starszego wiekiem reportera kamerą w twarz.Zdarzenie ma miejsce na sali sądowej - nie reaguje sędzia prowadząca rozprawę, nie reaguje policja. W pościg za złoczyńcą udają się.. dziewczyny z portalów Polityczni.pl i Blogmedia24.pl. Gdyby nie one, prawdopodobnie nie byłoby sprawy.

Przy okazji odsłaniają bezwład, niemoc, czy wręcz utrudnianie przez policję ujęcia sprawcy, gdy okazuje się, że interwencja miałaby dotyczyć osoby publicznej. Nie ma znaczenia nawet to, że osoba ta dopuściła się aktu fizycznej przemocy na starszym dziennikarzu, na sali sądowej, na oczach publiczności zgromadzonej na rozprawie.

Reportaż trafił zaledwie przedwczoraj do YouTube'a i już zyskał ogromną popularność wśród Internautów. Ma bardzo dużą liczbę komentarzy i szykuje się z tego jeden z największych Wykopów wszechczasów - po 1 dniu obecności na portalu wykopało go prawie tysiąc osób. Komentarze mówią same za siebie - wszyscy są zszokowani występkiem prezesa Gulczyńskiego i brakiem reakcji policji.

Portale Blogmedia24.pl i Polityczni.pl pisały o sprawie już w dniu zdarzenia, jednak dopiero reportaż wywołał prawdziwą burzę wśród internautów.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Można się spierać czy to było uderzenie czy tylko pchnięcie, tak czy siak zachowanie policji jest zdumiewające i kompletnie niezrozumiałe. Na pewno nie powinno się pozwolić aby coś takiego rozeszło się po kościach.
D.

Anonimowy pisze...

Gdyby został uderzony,nie Polak tylko Żyd sprawy potoczyły by się diametralnie inaczej.

Anonimowy pisze...

Normalnie unik i w mordę a nie biegał za tym chamem. Z tego wynika że jaki pan taki kram (z "instytutu")

Anonimowy pisze...

Dzieki za relacje. Ciekawe jak to sie skonczy?

Jacek Michal

Jerzy pisze...

Drogi Panie administratorze ckwadrat!
Nie wiem ile sekund był Pan zalogowany na forum Gazety Polskiej tylko po to, by - zapewne po wielu monitach ze strony Eminencji Aerolita - mnie zbanować.
Głowę daję, że przez cały czas Pańskiej niebytności na forum nie przyglądał mu się Pan wcale, nie zna więc pan przyczyn dla których to jestem wg Pana kłótliwy ("za prowokowanie kłótni"). Chyba każdy byłby lekko zdenerwowany gdyby jakiś emerytowany żołnierz Armii Sowieckiej napisał do Pana:
I tak za duzo poswieciliscie czasu dla tych pzytecznych idiotow ,pozytecznych
dla kogo? napewno nie dla Polski .Zenujace te ich wypociny ,jednojajowe
elnuchy .Ze ich matki nie zastosowaly zapobiegawczej aborcji .Pan Bog my mogl
wybaczyc ten grzech .Wiedzac co z tego wyrosnie I feel sorry dla Australi ,ze
takiego idiote wpuscila w swoje granice .
Tlumaczenie nic nie pomoze mozg zostal ukrztaltowany na jakims czerwonych
niskim poziomie .Andropov by wiedzial jak takich wykozystac ,bulldogi do
szczucia .Ja rczej bym wyslal do kopalni uranu na Syberi na 25 lat, na
praktyczna re-edukacje.

co jest jeszcze pół biedy, bo potem nastąpiło to:

Fuck you ,forget moje egzotyczne pochodzenie ,dla mnie kazda szuja ktora
wypisuje takie pierdoly na tak uczciwego patriote jak o ,Tadeusz to jest po prostu
kawal chama i prostaka albo zwyklego POPa (Pielniacy Obowiazki Polaka )
Inego tlumaczenia nie ma .Ja nie jestem wielkim intelektualista .
Szkol nie konczyl wielkich ,tylko akademie mordobicia w Sowieckim wydaniu
(praktyczna, nie powiem ) Ale najczarniejszy komunizm nie zabil we mnie
polskiego patriotyzmu .Ty i Tobie podobni ,jaka wy Polske chcecie? ,jezeli
o.Tadusz wam przeszkadza to ja z ta Polska nie chce miec nic wspolnego .Prawie
Caly narod go podziwia tylko jakies medy postokomunistyczne nie moga
scierpiec ze prawde mowi ,bo prawda boli zlodzieja
Australia zrobila pomylke ,to tez sie zdaza ,jestes wyjatkiem ,durnym
wyjatkiem .
Na temat o .Tadeusza lepiej nie zabieraj glosu ,jak nie potrawisz zrobic tego
uczciwie ,bo jak mnie w kurwisz to i wtej Australi cie ku... znajde .SPETZNAT
ma dobra siatke wszedzie, my tworzymy rodzine ,pomogamy sobie.Narodowosc
nie wazna .Przynaleznosc organizacyjana tak
o. Rydzyk politryk , co Ty wiesz chamie o politrukach ,w zyciu nie widziales
nawet jednego
You the most stupid asshole I met on this forum more stupid then yorey czy jak
mu tam .

Treść tego drugiego jest Panu zapewne znana, bo sam do Pana zgłaszałem ten post z prośbą o jego usunięcie. Jest to po prostu przestępstwo na które Pan nie zareagował. Zresztą piszący te słowa jednoznacznie zdeklarował się, że jego prawdziwą ojczyzną jest Związek Sowiecki i okolice (ma Pan wątpliwości?).
Co do owej kłótliwości. Od czasu, gdy wziąłem w obronę niejakiego Marinera uchodzę tu za jednego z głównych wrogów forum, jest to podsycane metodami bolszewickimi: użyj gniewu ludu. Jest to efekt braku moderacji: takie typy jak kev czy Zadra to ludzie o mentalności podwórkowych chuliganów: gdy ich trzymać krótko mogą być pożyteczni, gdy im się na wszystko pozwoli są niebezpieczni. Aerolit (bo Pan jest tu już tylko administratorem z nazwy, raz na 2 miesiące Eminencja wzywa Pana by mnie lub kogoś jeszcze zbanował i Pan to posłusznie, choć wstydliwie robi)) wybrał tę drugą drogę. Obie strony łączy cicha umowa: ja Wam pozwalam na wszystko - Wy nie krytykujecie Ojca Dyrektora) - typowy rodzaj umowy ze światem chuliganów.

I to jest właśnie powód dla którego piszę tego maila: jak to się stało, że człowiek, który kiedyś ostrzegał adseniora by nie wklejał zbyt dużo z ND, bo jest to "gazeta skonfliktowana z GP" dziś toleruje każde świństwo pod warunkiem, że jest to świństwo dokonywane przez rydzykowców. Pikanterii temu dodaje fakt, że adsenior aczkolwiek rydzykowiec był i jest człowiekiem uczciwym. Są tacy i wśród rydzykowców (przyznaję, że jestem zdziwiony). Jak to się stało, że Pana i Etny prawie tu nie ma. Mam odpowiedzieć za Was:
wstydzicie się!
wstydzicie się tego, że nie macie tu już nic do powiedzenia. To prawda, że i wcześniej czasami darłem z Wami koty, ale to było wszystko w granicach normy: Etna potrafiła być i niemądra i niesympatyczna, ale miała normalne poczucie dobra i zła i jednym postem na długo zamknęła Zadrze jego chuligański pysk. Pan także.
Tedy mam do Pana apel: bądź Pan mężczyzną i zrezygnuj Pan z tej i tak już fikcyjnej fuchy administratora tego forum.
Chyba nie przynosi Panu chwały fakt, że jest Pan marionetką w rękach marionetki Ojca Dyrektora- półgłówka Aerolita.
pozwolę sobie uczynić ten e-mail publicznym, zostanie on opublikowany na forum GP i zapewne niebawem skasowany, ponadto otrzymają go:
sekretariat GP, Przemysław Harczuk, bo jako jedyny odpowiedział na naszą petycję, w dodatku forum jest podlinkowane pod portal niezalezna.pl a to forum skutecznie kompromituje każdą instytucję którą firmuje, Mariner, bo przez niego to wszystko się dzieje - gdybym nie stanął wtedy w jego obronie mógłbym jak Piotr czy Gugul obserwować to wszystko z oddali nie mieszając się w funkcjonowanie forum, Dyletant, bo go lubię i zostanie opublikowany jako komentarz na pańskim blogu jako przestroga, że nie można chować głowy w piasek.
Ponadto uprzedzam pewne pytanie:
Jak to się dzieje, że jeszcze jestem na tym forum? Bo to jest forum GP. Koniec odpowiedzi. I zamierzam tak długo walczyć jak długo to dno moralne - Aerolit nie wyniesie się stąd i tak mi dopomóż Bóg. Tedy drugi argument zbanowania "rozwalanie forum" pozwalam sobie uznać za dowcip: to forum już jest rozwalone: przez Zadrę? - nie!, przez keva? - nie. Przez Aerolita i pańską bezczynność.
z poważaniem Jerzy63, Bogdan z Psiej Górki, chudzina

Rzepka pisze...

No, no rób te wiosenne porządki na swoim blogu, bo widzę, że nie przeniosła się do aktualnych najnowsza notka z blogu Bernarda ;))

Pozdro ;)

Anonimowy pisze...

Jaki pan taki kram. Bolek, jego Prezes i policja, rodem z PRL-kiej
esbecji. Mamy, czarne na białym, jak
dalej funkcjonuje państwo polskie.
W świetle historii Bolka, zachowanie
sb-olicjantów jest zrozumiałe. Tylko,
dlaczego opłaca się taką bandę krętaczy i cwaniaków z naszych podatków? Przecież oni mataczenie mają w genach. Myślę, że wyrażę nie tylko własną opinię, że powinno się przegnać całą obsadę tego komisariatu
z policji. Wszyscy pracownicy sądu którzy nie zareagowali na łamanie prawa na jego terenie, powinni ponieść surowe konsekwencje. Ten urząd nie ma ochrony prawnej.