środa, 14 maja 2008

Nie dajmy się zastraszyć!

Jeden dzień z pracy ABW. Przeszukania u dwóch członków komisji weryfikacyjnej WSI: u jednego przeszukano.. tornister i piórnik jego dziecka, u drugiego.. poddano rewizji osobistej dziennikarzy z ekipy TVP filmującej zdarzenie. Teren był niezabezpieczony, więc dziennikarze najnormalniej weszli z włączoną kamerą do domu Piotra Bączka, u którego trwało przeszukanie. Funkcjonariusze ABW nie chcieli się wylegitymować dziennikarzom. Wezwali policję, która odmówiła bezprawnych działań przeciwko dziennikarzom. No to sami wzięli się do roboty - kazali dziennikarzom ściągnąć spodnie, a następnie ich obmacali. Wyrwali telefony komórkowe, zarekwirowali kamerę, kasety i prywatne pendrive'y.

Jeden z członków komisji weryfikacyjnej, u którego doszło do przeszukania jest asystentem posła, zasiadającego w komisji ds. - koń by się teraz uśmiał - rzekomych nacisków na służby specjalne za rządów PiS. A wczorajsze przeszukania zaordynowała.. prokuratura krajowa. Przeszukań dokonano u osób, którym nie przedstawiono żadnych zarzutów.


Protestuje przeciwko bezprawnym działaniom funkcjonariuszy ABW wobec dziennikarzy. Funkcjonariusze powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności służbowej.

Protestuję przeciwko zastraszaniu członków komisji weryfikującej wojskowe służby specjalne, nie poddane takim działaniom od czasów zbrodniczego komunistycznego reżimu. Proces weryfikacji WSI powinien zostać zakończony bez nacisków aparatu przymusu obecnej władzy.

Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służby specjalnej i prokuratury w celu osiągnięcia doraźnych politycznych celów przez rządzącą Platformę Obywatelską i jej sprzymierzeńców.


Platforma,  cenzura

NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ! POLSKA TO NIE BIAŁORUŚ! SPOTKAJMY SIĘ DZIŚ 14 MAJA O 19 POD KANCELARIĄ PREMIERA.

4 komentarze:

Dixi pisze...

I nikt z napadniętych przez to "gestapo" sie nie zastrzelił? Może nie był winny?
Niestety role zostały juz dawno rozdane. Nie mamy do czynienia z represjami politycznymi (na jakie "nawet" PiS by sobie nie POzwoliło), tylko z "działaniami dla dobra państwa", a przeciż "państwo to my", jak uważa PO. Państwo Tuskowie, Państwo Schetynowie, Państwo Hallowie, Państwo Paliko... (o kurcze, którzy państwo?)...

ckwadrat pisze...

Dixi, ano robią co chcą ci państwo z tym Państwem. I jeszcze pewnie za to punkty zbiorą, bo Wyborcza napisała, że bezprawie to owszem było, ale udziałem dziennikarzy TVP. O członkach komisji nie wspomnę, bo to przecież samo zło.

Dixi pisze...

Donio dziś zobaczył badania opinii i uznał... że jest zadowolony, choć moze PO nie jest ideałem. Czy on jednak nie przypala?

ckwadrat pisze...

Musi przypalać, bo przecież nawet mainstreamowe media informowały kilka dni temu o "ostatniej konferencji premiera przed ODLOTEM" ;)/