sobota, 12 kwietnia 2008

Bojkot dezinformujących mediów

A P E L

Ogłaszamy bojkot nierzetelnych i dezinformujących opinię publiczną mediów.

Mamy prawo do rzetelnej informacji o Polsce i świecie. Tymczasem dzień w dzień poddawani jesteśmy swoistej tresurze i dezinformacji przez zawłaszczające przestrzeń dyskursu publicznego telewizje i gazety, jak TVN, "Dziennik", czy wybijające się w kłamstwie i manipulacji "Gazetę Wyborczą" i radio TOK FM. Zbłądzić może każdy, ale po tylu latach niezliczonych kłamstw i manipulacji - kupować np. "Wyborczą", reklamować się w niej, czy kupować reklamowane tam towary - może ktoś, kto świadomie chce wspierać ściśle politycznie określoną machinę medialną.

bojkot mediów

NIE MUSISZ - NIE KUPUJ! NIE OGLĄDAJ! NIE SŁUCHAJ!

Inicjatorka akcji - Aspiryna

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

dziecinada, jak się nie podoba to nie czytać, jest tyle innych źródeł, po co ta szopka ?
Poza tym c2 jak te źródła są takie be to po co się na nie powołujesz ? Wychodzi na to że swoim czytelnikom robisz wodę z mózgu oferując im teksty z takich okropnych źródeł.

Anonimowy pisze...

i jeszcze jedno, jak rozumiem bojkot obejmuje również Sakiewicza, który co tydzień mąci w głowach przyzwoitych Polaków ? :)

ckwadrat pisze...

Anonimowy, nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale na media, których dotyczy akcja, powołuję się rzadko. A jeśli już, to na ogół żeby wykazać manipulację. Jesteś cyniczny do kwadratu, bo wiesz dobrze, że monopol ideologiczno-polityczny jest niemal kompletny. Wszystkie portale informacyjne są z tego samego obozu ideowo-politycznego i gdyby się do nich w ogóle nie odnosić, to nic by nie można napisać. Tak wygląda "rynek" medialny w Polsce. I o zwrócenie uwagi na ten fakt chodziło w akcji. Mam nadzieję, że coś do postronnych dotarło. Oczywiście nie łudzę się, że do tych, którzy są czynnie zaangażowani po drugiej stronie barykady mogło coś dotrzeć, bo to przecież wbrew ich interesom.

Anonimowy pisze...

"Jesteś cyniczny do kwadratu, bo wiesz dobrze, że monopol ideologiczno-polityczny jest niemal kompletny. Wszystkie portale informacyjne są z tego samego obozu ideowo-politycznego i gdyby się do nich w ogóle nie odnosić, to nic by nie można napisać."

nie ma naprawdę innych źródeł, bardzie bliższych twojemu sercu ? A może to ty jesteś leniwy do kwadratu ? Nie sprawdziłem tego (sorki ale nie bardzo mi się chce) ale mam wrażenie, że zdecydowanie częściej odwołujesz się do wyborczej niż do np. gazety polskiej czy naszego dziennika.
Taki apel w twoim wykonaniu (i wielu innych) jest kompletnie niewiarygodny. Z jednej strony nawołujesz do bojkotu a z drugiej regularnie sprawdzasz zawartość tych "okropnych " serwisów.

Anonimowy pisze...

"anonimowy"
tyle razy się zarzekałeś, że tu nie wejdziesz i włazisz...
Nawyk?
Przecież i tak wiadomo kim jesteś.

Co za dziecinada i kompleksy..
Nie podoba się
to.....

Anonimowy pisze...

"Przecież i tak wiadomo kim jesteś."

to znaczy kim jestem ? :)

"Co za dziecinada i kompleksy..
Nie podoba się
to....."

grunt to merytoryczne podejście do tematu