poniedziałek, 10 marca 2008

Bombowy Donald

W czasie, gdy rejsowy samolot LOT-u z Donaldem Tuskiem na pokładzie podchodził do lądowania w Chicago, anonimowa osoba poinformowała telefonicznie obsługę lotniska, że w maszynie znajduje.. się ładunek wybuchowy. Jak się okazało alarm bombowy był na szczęście fałszywy.

Niestety, pasażerowie samolotu zamiast udać się do swoich rodzin, przyjaciół czy po prostu w interesach, przez kilka godzin siedzieli w autokarze na płycie lotniska, skąd mogli tylko obserwować, jak amerykańska policja przeszukuje ich bagaże.

Nie wiem, czy Donaldowi Tuskowi odechcę się przez to używania tanich chwytów marketingu politycznego i przesiądzie się do rządowych samolotów, czy też prezes PO będzie dalej narażał przypadkowych ludzi na stratę czasu i niewygodę a niewykluczone, że i na realne niebezpieczeństwo. Tak czy inaczej, ja z Donaldem nie wsiądę na pewno do jednego samolotu.

32 komentarze:

Jaku pisze...

Ostatnio podobno obliczono, że tuskowe loty LOTem wychodzą dla państwa polskiego drożej niż tradycyjne przeloty rządowym samolotem. W normalnym demokratycznym społeczeństwie Tusk, byłby za sam ten fakt zdyskredytowany, nie mówiąc o innych sprawach. U nas jest niestety inaczej.

ckwadrat pisze...

Jaku, w kraju spluralizowanych mediów Donald zostałby zdyskredytowany za to, że uległ imperialnej polityce Rosji i odsunął Polskę od jej najmocniejszego, naturalnego sojusznika. Przecież na spotkaniu z Bushem sprawa tarczy POWINNA zostać uroczyście zamknięta. A tu nic. Tylko paplanina Tuska i jakieś niezobowiązujące obiecanki zaskoczonego Busha. Świadczy to ewidentnie o tym, że Polska stała się de facto zakładnikiem Rosji, która w sprawie tarczy nie powinna mieć nic do powiedzenia. Albo Tusk przelicytował zbyt wygórowanymi żądaniami. Tak czy siak sojusz Polski z USA został w tym momencie ewidentnie OSŁABIONY.

Anonimowy pisze...

Najnowszy newsweek:

Podroz Tuska do USA ok 60tys.
Kaczynskiego ponad 500tys.

Anonimowy pisze...

c2, nie jesteś wiarygodny, przecież wszyscy wiedzą, że korzystającymi z internetu można bardzo łatwo manipulować. Przyznaj się, popijasz piwko przy pisaniu kolejnych postów ?

Dixi pisze...

Donio czeka, az mu społeczeństwo zorganizuje zrzutkę, jak na nowego "Rudego". Jakiś lear, albo inny odrzutowiec nbardzo by się przydał, bo premier lubi odwiedzać inne Głowy Państw. Te na wylocie.
Dixi

ckwadrat pisze...

Witaj Dixi! Nie wiem, czy wiesz, ale ja wciąż nie mogę u Ciebie na blogu pisać komentarzy.. Nawet zostawiałem tutaj błagalne prośby żebyś się na S24 przeniósł. Będę oczywiście dalej próbował, ale na Salonie dotarłbyś pewnie do kilkaset razy większej liczby osób. A przy tym jak Ty piszesz, to naprawdę wielka szkoda. 95% blogosfery politycznej jest teraz na S24.

ckwadrat pisze...

Anonimowy - wolę sobie popijać piwko niż być "hołotą gardłującą w internecie" (Copyright "Gazeta Wyborcza".

Anonimowy pisze...

ci co popijają piwko oglądają brzydkie strony w necie, a fe c2

Dixi pisze...

Ckwadrat!
Dzięki!. Martwi mnie, że nie masz dostępu. Mnie też często się wiesza. Nie chcę robić następnych przeprowadzek, bo zwolniłem znacznie tempo.
Namawiałem kiedyś Katarynę, żeby zrezygnowała z pisania na Salonie, gdzie prawdziwi blogerzy mieszają się z zawodowymi dziennikarzami, dla których blog jest tylko dodatkiem i autoreklamą oraz aspirantami, którzy grzeją się w cieniu "gwiazd". To wyjaśnia też moje opory. Na dodatek nie pragnę chorobliwie nabijać sobie licznika. Kto chce czytać i pisac, ten ma wolną rękę i będzie gościnnie przyjęty (szkoda, że są te kłopoty z łączeniem).
Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

anonimowy przygłup znowu nie zrozumiał.
Nie chodzi, o to, że wszyscy popijają piwko i oglądają pornosy, tylko znaczna część.
Masz internet to zobacz badania na ten temat. S

Jaku pisze...

jestem pewien, że w stawianiu coraz to nowych, wygórowanych żądań przez Tuska i Sikorskiego chodziło o to, aby rozmowy zostały zablokowane. I to się właśnie stało. Tylko dla jakiego państwa pracują Donek i Radek...jak dla mnie idealnie się wpisują w stereotyp ruskiego agenta wpływu. (polecam KGB dzisiaj Johna Barrona)

Dixi pisze...

Poza opowiastkami po wyjściu ze spotkania warto zainteresować się rzeczywistym efektami wizyty Donia w USA. Jakoś żadnych realnych nie zauważam. Za to może opowiadać w Brukseli, jak się postawił kowbojom. No i jak Kaczyński mu przeszkadza zrobić z Polski województwo...

ckwadrat pisze...

Donio po prostu przed wizytą przejrzał sondaże. Zobaczył, jakie są aktualne nastroje do juesej i wiedział, że wszystko mu będzie wolno. No i sobie zaszalał. To jest sondażowy premier, sondażowa partia, nic swojej myśli, populizm w czystej postaci. Co się na Polsce oczywiście bardzo szybko zemści.

ckwadrat pisze...

Dixi, jak zwykle miałeś genialne spostrzeżenie. Zacytuję, bo oczywiście nie przechodzi mój koment u Ciebie:

"Efekt całego ujadania mediów jest taki, że ważniejszy stał się Michnik, niż cały Marzec`68. Towarzysze mają ubaw i wcale tego nie kryją. Znów Kaczka, a nie oni okazał sie najgorszą świnią."

To jest kwintesencja salonu. To Kaczyńscy, czy szerzej - prawdziwa (a nie koncesjonowana przez salon) prawica jest najgorszą rzeczą jaka się mogła w III RP przytrafić.

Dixi pisze...

Musi się zemścić, bo jak długo da się opowiadać, ze kończymu własnie koncepcję, a potem weźmiemy się za... tworzenie planu (sprawa zwrotu majatków i inne, jak choćby obniżenie podatków...hłe-hłe..). Oczywiście po wyczerpujących konsultacjach :)
N.b. jak dochodzi co do czego, na przykład ostatnio w sprawie Unii w sejmie, to nie ma czasu na nic. Ma byc i to zaraz.

Jaku pisze...

Ckwadrat - myślę, że w działaniu polskiego rządu jest jednak drugie, czerwone dno. To zbyt ważna sprawa, żeby tak drastyczny zwrot w polityce związanej z Tarczą był powodowany opłacalnością dla partii rządzącej.

ckwadrat pisze...

Jaku, a czy to mało? Bo to przecież właściwie nie rząd, tylko sztab wyborczy Donalda w kampanii prezydenckiej. To nowa jakość w polityce - rząd "rządzący" przez sondaże. Ale ciemny lud to kupuje..

Jaku pisze...

Wg mnie to wiele, ale nie wszystko - odsyłam do mojego świeżo wypoconego artykułu w temacie traktatu (moja analiza działań Tuska oparta na tym samym mechanizmie co w sprawie tarczy). Po prostu działania tego rządu są zbyt zbieżne z interesami Rosji i Niemiec by był to przypadek.

BTW czy w blogspocie jest jakiś trackback?;)

Dixi pisze...

No co ty Jaku. Wreszcie cała Europa i Azja przestały się z nas śmiać. Prostytutki nie są od rozśmieszania :)

ckwadrat pisze...

Jak ja tej Platformy nienawidzę. Bardziej niż SLD już chyba.. I obawiam się, że choć historycznie czyściejsi, to przyszłościowo są jednak groźniejsi dla polskiej racji stanu.

Anna pisze...

"Jak ja tej Platformy nienawidzę. Bardziej niż SLD już chyba.. I obawiam się, że choć historycznie czyściejsi, to przyszłościowo są jednak groźniejsi dla polskiej racji stanu."

C2 kilka tygodni temu napisałam to, z pewną niesmiałością u Karlina.
Nie tyle, że ich nienawidzę ale, że oni sa gorsi dla Polski niz SLD.
Bo Ci przynajmniej graja z otwarta przyłbicą.
I WSZYSCY znamy ich intencje.

Na co nam przyszło?

Pozdrawiam

Jaku pisze...

Ja właśnie chciałem odświeżyć tę funkcję i używać jej zawsze, gdy będę pisał na temat bardzo zbliżony do tematu poruszonego przez innego bloggera - czytałem o tym mechanizmie i jego główną idea jest międzyblogowy dialog, nie chodzi tylko o cytowanie:)

Tylko jeszcze muszę wykoncypować jak to na blogspocie działa...

Zgadzam się z opinią nt. PO, że jest teraz groźniejsza od SLD. Póki co polska lewica jest spalona - Platforma przeżywa rozkwit wyznawców i nie ma co ukrywać, że jest cały czas górą.

ckwadrat pisze...

Anno, nie ma co się krygować. Jakoś bardziej znosiłem butę, którą obnosił Miller i jego ekipa. Jakieś to było przynajmniej szczere. A ci popaprańcy to wszystko są w stanie powiedzieć bez mrugnięcia okiem. Pozdrawiam!

Monitor de LCD pisze...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Monitor de LCD, I hope you enjoy. The address is http://monitor-de-lcd.blogspot.com. A hug.

Dixi pisze...

S.ał pies komuchów i postkomuchów. WESOŁYCH ŚWIĄT!

ckwadrat pisze...

:)> Dzięki Dixi, Tobie też Zdrowych Świąt! Jeśli mi się uda "dodzwonić", to jeszcze wpadnę do Ciebie. Bo nie wiem jak to się stało, że poszedł komentarz. Później już nie mogłem..

Anna pisze...

Dobrego przeżywania Świat Wielkanocnych życzę.
Innym zaglądajacym tutaj także.

Pozdrowienia

ckwadrat pisze...

Dziękuję Anno. Tobie też życzę miłości, zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych!

Geralt pisze...

Chcialem odwiedzic dzis swietlice i mam problem z logowaniem, tzn wogole jakis drupal mi sie wlacza. O co chodzi?

ckwadrat pisze...

Świetlica powiadasz ;). Nie zaglądałem kilka dni do niej, ale dzisiaj już na pewno działa :).

Anonimowy pisze...

Hello I just entered before I have to leave to the airport, it's been very nice to meet you, if you want here is the site I told you about where I type some stuff and make good money (I work from home): here it is

http://dixi.bloog.pl/ pisze...

Wygląda na to, że Tusk boi się latać z "asami polskiego lotnictwa" i tu wyjątkowo ma rację. Miller dowodem.