środa, 19 grudnia 2007

Prawie jak Jaruzelski

"Jeśli 21 października oni zwyciężą, nie będzie to nowy 4 czerwca 1992 roku, lecz nowy 13 grudnia 1981 roku. Musimy zwyciężyć tak, by Polska szła drogą wybraną w 2005 roku, by szła ku demokratycznemu państwu wolnych Polaków." - tak mówił Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji PiS w Rzeszowie pod koniec września. No i z tym "nowym 13 grudnia" wykrakał..

Lech Wałęsa wzywa bowiem Marszałka Bronisława Komorowskiego, by Sejm "pilnie zbadał działania polityków PiS". Wałęsie mało już dwóch, absurdalnych komisji śledczych, mających sprawdzać działania rządu PiS. Jemu chodzi już o zajęcie się PiS, gdy jest w opozycji! W liście do Komorowskiego pisze m.in. że, "poczucie klęski politycznej może zagrozić spokojowi i równowadze naszego państwa" oraz, że może dojść do zamachu stanu..

To jest już nawoływanie do całkowicie niedemokratycznych, autorytarnych działań. Wałęsa chce szykanować polityków za przekonania, za samą przynależność partyjną. Jak nisko upadł ten człowiek..

13 komentarzy:

Leszek pisze...

A przecież to dopiero poczatek...

Jaku pisze...

Jeszcze tylko brakuje postulatu delegalizacji PiS. Mędrzec znów pokazuje z kim tak naprawdę trzyma.

To prawda Leszek - najgorsze, że to dopiero początek...

lukasz83s pisze...

dobrze ze wyeksportujemy tego pana by doradzal UE :) moze dzieki temu ten bizantyjska biurokracja sie sypnie ;) pozdraiwam
http://lukasz83s.blox.pl/html

Anonimowy pisze...

czyżby Lechu jednak mimo wszystko trząsł portkami? czy też ma już dość nerwówki i chce wraz z kapusiowską bracią raz na zawsze porządek zrobić i mieć święty spokój?

Rzepka pisze...

A taki kwiatek widziałeś? :)

http://www.mojageneracja.pl/1980/blog/1427993659476651009652d

Treść tego oświadczenia też się nadaje do "księgi mądrości"

Pozdro

Anonimowy pisze...

A niech robią ten zamach stanu.
Nie zmartwiłabym się.
Właściwie to powinni.
Bo to co się teraz wyprawia, to przechodzi wszelkie granice.
S

ckwadrat pisze...

>Leszek - właśnie! To dopiero miesiąc a już tyle się wydarzyło.

>Jaku - wcale bym się nie zdziwił, gdyby taka propozycja padła..

>Łukasz83s - fajnie, że wróciłeś do pisania bloga po rocznym odpoczynku ;)

ckwadrat pisze...

>Rzepka - obrzydliwy, oślizły typ z niego wyłazi. Dożynają watahy jednym słowem.

> S. - za późno na zamach.

Anonimowy pisze...

PiS zrobił antyzamach bo oddał władzę 2 lata wcześniej zanim powinien. Trzeba być wyjątkowym ch. żeby pisać coś takiego.

Jaku pisze...

Albo wyjątkowo antypolskim podnóżkiem mafii i służb, który mówi to co się mu każe, żeby tylko podłożyć Polsce kłody pod nogi.

danz pisze...

że, "poczucie klęski politycznej może zagrozić spokojowi i równowadze naszego państwa" oraz, że może dojść do zamachu stanu..

Ciekawe co dalej? Internowania i więzienia dla opozycji z PiS-u. Rozwiązanie PiS-u jako "organizacji terrorystycznej" jak w Rosji? Genialny ten nasz "pokojowy noblista" i "marszałek Komorowski. Pzdr.

Boomcha pisze...

Wszelkiej pomyślności w nowym roku!

Zbyszek pisze...

Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek z myslacych normalnie ludzi mial by sie przejmowac tym ch... Bolkiem i jego madrosciami. Ten facet byl i zawsze bedzie komletnym IDIOTA..