wtorek, 11 grudnia 2007

Fachowcy od gospodarki

Wskaźniki klimatu gospodarczego

Oto wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego wśród przedsiębiorców, który publikuje dzisiejsza "Rzepa". Z takim oto komentarzem: "Optymizm przedsiębiorców nagle spadł poniżej zera. Źle oceniają to, co dzieje się w gospodarce. Dopiero za miesiąc się okaże, czy to trwalsze pogorszenie odczuć, czy tylko wahnięcie nastrojów". Cóż takiego zmieniło się w polskiej gospodarce przez ostatni miesiąc? Zmienił się.. rząd. A zatem mamy prawdziwy cud - drastyczne pogorszenie klimatu gospodarczego w kilkanaście dni od zaprzysiężenia rządu!

Można zadać pytanie, czego najbardziej obawiają się przedsiębiorcy - wicepremiera Pawlaka, który zaprasza Rosjan do zakupów naszych przedsiębiorstw energetycznych, Julii Pitery - pełnomocnika ds. korupcji, niezłomnie walczącej z CBA, ministra finansów płacącego podatki zagranicą czy też zaangażowanego w obronę oligarchów ministra sprawiedliwości..

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bo przesiębiorcy potrzebują sprawnej administracji, która pracuje a nie ględzi po salonach i przed kamerami telewizyjnymi. Tusk zamiast pracować w Polsce jest cały czas w wojazach po różnych krajach, bryluje na salonach europejskich. W Polsce szaleje ptasia grypa a gospodarz Polski jeżdzi sobie po świecie.

ckwadrat pisze...

Może boi się zarazić ;).

"W Polsce szaleje ptasia grypa a gospodarz Polski jeżdzi sobie po świecie."

T-800 pisze...

Ptasia grypa... To jest jakaś chucpa. Wybijanie tyle ptaków, "ogniska", maty, odszkodowania, zakazy importu. Paranoja!

Wirus ginie w 70 st. Celsjusza.

Rzepka pisze...

Ja sobie przypominam, że jak PiS był przy władzy, to najpierw Marcinkiewicz, a potem Kaczyński od razu gościli, czy to na warszawskiej giełdzieczy w BCC . Przede wszystkim rozmawiali, zapewniali, uspokajali. A teraz? Nie kojarzę, żeby premier spotykał się z tym środowiskiem.
Może stąd ta niepewność...?

ckwadrat pisze...

T-800 - no przecież Donalda do 70 st. Celsjusza nie podgrzeją ;). Dlatego te wszystkie środki ostrożności, no i trzymanie go zagranicą, z dala od strefy zapowietrzonej..

ckwadrat pisze...

Rzepka, ja myślę, że ta niepewność to głównie z powodu korupcji. Już zapomnieliśmy (dzięki PiS), jaki to problem. No ale widać, że przedsiębiorcy doskonale pamiętają..

Jaku pisze...

Media probuja tlumaczyc ten proces zlym stanem gospodarki swiatowej ale wystarczy spojrzec na fakt, ze Polska spadla tak nisko a USA, w ktorych podobno postepuje kryzys, ktory rzekomo udziela sie tez Rzeczpospolitej pozostaly na tym samym miejscu w klasyfikacji - trzecim.
Dla Rzadu Milosci i wielbiacych go mediow ,kazde wytlumaczenie, poza tym najoczywistszym, jest dobre.

Leszek pisze...

Niszczenie firm konkurencyjnych do firm "przyjaciół" i płacenie haraczy za prawo istnienia było najgorsze.Teraz wszystko zapowiada powrót do tych praktyk. Ustanawianie "przyjaciół" na wszystkich stanowiskach jest bardzo konkretnym sygnałem. Wszyscy nie mający układów u "niebydła" są zaniepokojeni.

ckwadrat pisze...

Bezpardonowa walka z walczącymi z korupcją zbiera swoje owoce. Szybciej niż można było się spodziewać..

Anonimowy pisze...

kwadracie prędkości światła: miały być cuda - to mamy :)