czwartek, 15 listopada 2007

Minister finansów płaci podatki za granicą

Jacek Rostowski vel Jan Vincenty Rostowski, od jutra minister finansów w rządzie Donalda Tuska nie ma.. ani NIP-u, ani PESEL-u. A śmiali się z premiera Kaczyńskiego, że nie ma własnego konta.. W latach 90. Jan Vincenty Rostowski doradzał polskiemu rządowi. Jak mógł to robić obywatel innego państwa? Politycy PO odpowiadają, że płacił za to brytyjski rząd. Ostatnio, doradzając prezesowi Pekao SA, Rostowski prawdopodobnie płacił podatki za granicą. Politycy PO tłumaczą się, że konstytucja nie zakazuje obejmowania posad rządowych przez osoby z podwójnym obywatelstwem (Rostowski ma obywatelstwo polskie i brytyjskie). Przypomnę tylko, że podwójne obywatelstwo posiadał także Radosław Sikorski - od 1984 do 2006 posiadał również obywatelstwo brytyjskie, którego się zrzekł.

Dla mnie to kolejna kompromitacja partii "fachowców". Po tym jak oddała resort gospodarki "zielonemu" Waldemarowi Pawlakowi, Polska okazała się dla Platformy za mała, żeby znaleźć fachowca do obsady ministerstwa finansów. Oddała je de facto cudzoziemcowi. Minister finansów, który płaci podatki za granicą - tego jeszcze w Polsce nie było! Nie znam też takiego przypadku w innych krajach. Choć może Donald Tusk zbyt dosłownie potraktował swoją obietnicę wyborczą i zamierza przesiedlić wyspiarzy zza kanału La Manche nad Wisłę. Nie mam nic przeciwko temu, byleby tylko tutaj płacili podatki..

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Porażające, nie ma NIP ?!! Jak ty c2 możesz z tym spać ? Przecież to jest początek końca naszego kraju, teraz na pewno Polska zostanie rozkradziona a Polacy pójdą w niewolę wyuzdanych zachodnich socjalistów.

Geralt pisze...

A pamietam jak niedawno na salonie po czerwonej stronie pojawily sie poglady ze jesli ktos nie placi podatkow w Polsce nie powinien miec prawa glosowac i wogole miec wplywu na to co sie dzieje w kraju http://lukaszwarzecha.salon24.pl/42751,index.html. Chyba trzeba bedzie zweryfikowac te poglady;)

ckwadrat pisze...

Dzięki Geralt za przypomnienie tej dyskusji :).

Anonimowy - nie, to że Rostowski nie ma NIP i PESEL nie jest dla mnie porażające. Czytaj ze zrozumieniem..

Geralt pisze...

kwadracie gdzie jest taki zestaw do sluchania muzyki co to go miales do wczoraj?

ckwadrat pisze...

Przez pomyłkę go wyciąłem, jak robiłem porządki. Kuki usunął chwilowo widżet z czytankami i chciałem usunąć pustę ramkę.. no i nie wcelowałem.. ;). Za chwilkę go przywrócę. Oczywiście widżet Kukiego także, jak tylko zrobi na liście rss niezbędne porządki ;). No i wpadaj wiesz gdzie - nie poddajemy się! :)

ckwadrat pisze...

>Geralt - radyjko już jest z powrotem :)

Geralt pisze...

Juz slucham;)

M pisze...

@anonimowy
Porażający jest taki "offshore dla osób fizycznych". Może ja też sobie kupię obywatelstwo na wyspach Hula-Gula, gdzie podatki wynoszą 0,5% i garść szklanych kulek dla Wodza. Jak widać, mogę to zrobić, nie zrzekając sie polskiego obywatelstwa. Zdrowotne też mi zostanie w kieszeni i pare groszy ZUS-u. Jedanak będzie lepiej!

Regenerantka777 pisze...

W tym kraju to już nic nie można! Nawet głupi nip 3 aktywny nie można ot tak wypełnić, tylko wszystko pod górke! Coraz bardziej udziwniają :/