sobota, 27 października 2007

Patriotyzm jest cool

Czy patriotyzm może być ql? Oczywiście! Prace artysty, którego wizytówkę prezentuję poniżej nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Kto jeszcze nie trafił na blog Lacha albo na stronę jego Twórcowni, biegiem marsz! Z polskiej tradycji niepodległościowej można czerpać pełnymi garściami a dzięki pracom Lacha staje się ona po prostu k u l t o w a.

Zdzisław Badocha Żelazny

Twórcownia Lach

Projekt tożsamościowy Pamięć
Nie niszcz Bohatera, który w tobie mieszka

Niektórzy wolą jednak otaczać kultem Che Guevarę - partyzanta komunistycznego, który własnoręcznie torturował i mordował kobiety i dzieci, walcząc o to, by na całym świecie zapanował jedynie słuszny ustrój. Gęba Che straszy na koszulkach młodych lewicowców a ostatnio możemy ją oglądać na wielu wielkoformatowych reklamach jednej z rozgłośni należących do Agory (wydawcy "Gazety Wyborczej").

Che Guevara

13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

a ten bilobord platformy to taki zupełny przypadek?

Geralt pisze...

Cos sie tego Che tak czepil, przeciez to ikona popkultury, mlody, wyksztalcony z wielkiego miasta. Do tego lekarz. Wcale sie nie dziwie ze w jego poblizu PO bilbordy wiesza.

Anonimowy pisze...

z dzisiejszego wydania Dziennik.pl:

"Były esbek przesłuchiwał działaczy Platformy

O sprawie było głośno jeszcze przed wyborami. W warszawskim komisariacie przy ul. Wilczej przesłuchano w trakcie kampanii kilkuset działaczy PO. "Newsweek" dowiedział się, że akcję nadzorował człowiek z odpowiednim "doświadczeniem". To były funkcjonariusz SB Marek Maruchniak.

Był rok 1985. W Chełmie w szeregi Służby Bezpieczeństwa wstąpił wówczas na ochotnika Maruchniak - obecny szef komisariatu przy ulicy Wilczej. Jako młodszy inspektor w randze podporucznika pracował w wydziale zajmującym się zwalczaniem opozycji w zakładach pracy.

Funkcjonariusze okrytego złą sławą Wydziału V SB tropili działaczy podziemnej "Solidarności". Potem wielu z nich zmieniło mundury na policyjne. Zdobyte w latach 80. doświadczenie miało pomóc w przesłuchaniach wolontariuszy PO podczas kampanii wyborczej - pisze "Newsweek".

Działaczy Platformy policjanci przesłuchiwali we wrześniu w czterech specjalnie wydzielonych pomieszczeniach. Na pytania policjantów odpowiadało blisko 300 osób. Pytano m.in. o to, kto zwerbował ich do Platformy Obywatelskiej, czy za pracę otrzymali pieniądze oraz czy musieli się z kimś dzielić wynagrodzeniem.

Zdaniem ministra Zbigniewa Ziobry, przesłuchania w terminie przedwyborczym były czystym przypadkiem, nie mającym nic wspólnego z trwającą wtedy kampanią. Dotyczyły bowiem niejasności w finansowaniu poprzedniej kampanii Platformy.

"Gazeta Wyborcza" pisała, że wniosek o przesłuchanie działaczy PO przyszedł z Prokuratury Okręgowej w Warszawie pod koniec sierpnia. W sprawie interweniowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka, żądając od prokuratury "wyczerpujących wyjaśnień co do zasadności i konieczności podjętych działań".

ckwadrat pisze...

Anonimowy, a kto go zrobił komendantem? Czytałeś, że ten sam były esbek pomagał bufetowej uruchamiać miejski monitoring?

Otwarcie nowego centrum systemu monitoringu na Śródmieściu odbyło się 20 lutego w komendzie rejonowej Policji na Śródmieściu przy ulicy Wilczej 21. Udział w uroczystości wzięli: Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz - Waltz, Komendant Stołeczny Policji – Jacek Kędziora, Komendant Straży m.st. Warszawy – Zbigniew Leszczyński, Komendant Rejonowy Policji - Marek Maruchniak oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście - Marcin Rzońca.

Dotychczas działający w Śródmieściu system 12 kamer i dwóch stanowisk obserwacyjnych został rozszerzony o 35 kamer i 4 stanowiska. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Miasta, a zrealizowana przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Znalazłem to na stronach.. peło

ckwadrat pisze...

ps. Z pobieżnych wygooglań wynika, że Marucha jest komendantem od co najmniej początku 2005 roku. Więc do LiD-u te pretensje.

Anonimowy pisze...

można wiedzieć c2 gdzie pisujesz swoje artykuły ?

ckwadrat pisze...

Do szuflady, czyli do kwadratu. Politycznych artykułów nie pisałem nigdy. Przez wiele lat byłem redaktorem, ale w branży zupełnie nie związanej z polityką.

Dixi pisze...

No i jakie wnioski wynikaja z tego, ze ubek sie uchował?
Może takie, ze PiS nie zdążył wszystkich rozpoznać i wyrzucić. Krwawy PiS - niedobrze, za mało krwawy - też niedobrze...
Trzeba było zacząć 18 lat temu. Kto nie chciał? Kt protestował. Kto bronił nadubeka Kiszczaka, a nawet dawał mu "paszport przyzwoitego człowieka"? Kto nam kazał się "odpieeeepieeerdolić" od jaruzelskiego?
Nie mogę juz słuchać tych bzdur, ze PiS jest gorszy niż komuna! Szczególnie z ust komuchów. To czysta paranoja!

ckwadrat pisze...

Dixi, ano właśnie, dla niektórych, "cooltowy" jest Jaruzel i Kiszczak. Jak widać - na ogół dla tych samych, co Che.

pitbu@wp.pl pisze...

Właśnie taka jest agora i cale to zbiorowisko GW. Zrelatiwizować, rozmydlić, przeinaczyć historie. Z lewicowych bandytow robią symbole a uczciwych i prawych ludzi mieszają z błotem.
Z ludzi co do których można mieć duże wątpliwości robia świętych. Dlaczego? Bo sami mają brudną przeszłość do czego nie chą się przyznać ani przed sobą ani przed innymi.
Mieszają tak we wszystkim by potem jak największa liczba ludzi nie potrafiła ocenić ich niezbyt czystej przeszłości.

ckwadrat pisze...

Tak, Pitbu, w mętnej wodzie im się najlepiej pływa. A ostatnio "wyświęceni" to Blida, Krazue i Sawicka. Rzygać się chce.

mamablues pisze...

Och kurczę, dzięki, nie znałam tych stron.

ckwadrat pisze...

Witaj mamablues, miło Cię widzieć!