poniedziałek, 15 października 2007

Olek kontra Donek

No cóż, nie myślałem, że kiedykolwiek dojdzie do tego, że będę bił brawo Kwaśniewskiemu. Po faulach ferajny Donka podczas debaty z Kaczyńskim, nastawiałem się może nie tyle na kibicowanie Kwaśniewskiemu, co na przytarcie nosa panu Donaldowi. Nie zawiodłem się. No bo jak nie można było przyklasnąć celnemu ciosowi Olka, gdy na pytanie o podatki w Irlandii, Donek nie potrafił NIC odpowiedzieć. Okazało się, że "liberał", obiecujący drugą Irlandię nad Wisłą, nie zna rzeczy tak podstawowej, dotyczącej tego kraju, jak system podatkowy. Specjalnie mnie to zresztą nie dziwi, bo przecież Platforma obiecuje gospodarczy cud, a nie konkretne działania poparte wiedzą i doświadczeniem.

Nie będę się nad debatą rozwodził, bo jej bohaterowie nie są z mojej bajki. Moim zdaniem tym razem to Kwaśniewski może sobie zapisać punkty, bo podatki w Irlandii były nokautujące. Po tej kompromitacji Tusk powinien w zasadzie zejść z ringu. Gospodarka, w której Platforma miała być najmocniejsza, po raz kolejny okazała się jej najsłabszą stroną. Dlatego jedyną szansą na sprawne rządy PO jest koalicja z LiD, do czego zresztą Donek dzisiaj się już wyraźnie przyznał - nie powiedział "nie" POLiD-owi na wyraźne dopytywanie się o to przez Gawryluk, co de facto oznacza, że jest ona bardzo prawdopodobna. Jeśli oczywiście PiS nie zdobędzie bezwzględnej większości.

Zebrane dzisiaj punkty przez Kwaśniewskiego oznaczają nie tylko prawdopodobny wzrost poparcia dla LiD kosztem PO. Będzie to także wzmocnienie PiS, bo część elektoratu PO dzieli swoje sympatie także z LiD albo PiS a takie wpadki jak dzisiejsza oznaczają dla PO cięcia po obu skrzydłach.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Watpie by PiS zyskalo wiele z tego. Naturalne pole poparcia pisu to ok 35%. Reszta jest w antykaczystowskim amoku i bedzie glosowac za tymi ktorzy obiecaja ze szybciej Ziobre zaciagna przed trybunal stanu. Tylko o to tutaj chodzi.

ckwadrat pisze...

No nie wiem, w amoku są media. Ale 2 lata temu też były i jaki był wynik wyborów..

Cez pisze...

No, tvpis jest za to bezstronna i krystaliczna, jak zawsze.

ckwadrat pisze...

Cez, chyba TVPOLiD. Oglądałem wszystkie dzisiejsze programy informacyjne od Panoramy, poprzez Wydarzenia, Fakty do Wiadomości. I powiem tyle, że TVP pokazała tę sprawę w sposób skandalicznie łagodny dla Platformy. Wiadomości nie zrobiły nawet z tego głównego newsa. Pierwszą wiadomością była wczorajsza debata!

Wzorcowo przedstawiły sprawę Wydarzenia, pociągnęły wszystkie nowe wątki, które się pojawiły. A TVP płyciutko i każde niemal zdanie Kamińskiego kontrowały polityczną demagogią Tuska, Pitery i innych "głównych macherów" PO.