piątek, 26 października 2007

Kochał kasę jak Irlandię, ale działał nieporadnie..

CBA zatrzymało psychiatrę Andrzeja M., dyrektora Szpitala Psychiatrycznego w Świeciu, autora słów przeboju.. "Kocham Cię, jak Irlandię", wykonywanego przez Kobranockę. Andrzej M. jest podejrzany o to, że przyjmował łapówki i fałszował dokumentację medyczną. Pod koniec lat 90. miał wystawiać przestępcom fałszywe zaświadczenia o chorobach, dzięki czemu unikali więzienia lub uzyskiwali przerwy w karze.

Czyli nie przeciętny łapówkarz, ale taki najgorszego sortu, przez którego mafiosi chodzili w glorii po ulicach, śmiejąc się wymiarowi sprawiedliwości w twarz. Żeby robić takie rzeczy trzeba naprawdę kochać kasę jak Irlandię i przed szczęściem nie żywić żadnej obawy a do tego działać tak nieporadnie, żeby dać się złapać. Ale cóż za zbieg okoliczności - autor słów utworu, który tak trafił do serca Donalda Tuska, że uczynił z niego główny oręż wyborczy - zapuszkowany. Ciekaw tylko jestem, czy jutro Gaz.Wyb. ogłosi, że to była akcja polityczna, zemsta PiS czy co tam jeszcze..

2 komentarze:

Dixi pisze...

No a co inego? Następny więzień sumienia!
Chciał spokojnie, jak za III RP, brać żałosną pensję za etacik,móc ponarzekać, dorabiać sobie, jak każdy.... i na dodatek tworzyć prawdziwą sztukę.
Teraz będzie Policja Finansowa, która zajmie się złodziejstwem PC. Trzeba myśleć do przodu, a nie ciagle ogladać sie wstecz!

ckwadrat pisze...

W kontekście "Kochać jak Irlandię" warto zajrzeć jeszcze tutaj. :)