piątek, 26 października 2007

Do przerwy 0:1

Odświeżyłem bloga. Zmieniłem layout i kolory na weselsze, bo cieszę się, że przez najbliższe lata będę miał o czym pisać. A żeby nie było, że prawica to jakiś ciemnogród i zaścianek, dodałem interaktywne elementy na prawej kolumnie. Można teraz oglądać filmy - wystarczy kliknąć w wybrany kadr w prawym górnym rogu bloga. Najpierw, po najechaniu kursorem nad kadr, warto zobaczyć w dymku, co to za film i jak długo trwa. Po kliknięciu film zacznie się odtwarzać w głównej kolumnie bloga. Repertuar będę oczywiście zmieniał - na razie leci "Nocna zmiana" w kilku istotnych dla dzisiejszych wydarzeń skrótach oraz pełnometrażowa produkcja w bardzo dobrej jakości. Polecam, bo niedługo zejdzie z afisza.

Nieco niżej znajduje się lista ostatnich komentarzy dodanych do różnych notek. Jeśli ktoś nie używa czytnika RSS, ma dzięki temu przegląd ostatnich wypowiedzi w dyskusjach pod notkami. Nieco niżej umieściłem Finetune, czyli radio internetowe. Ale nie jest to zwykłe radio - ono najpierw nas posłucha, jakiego wykonawcy lub gatunku muzyki sobie życzymy. Żądanie, np. "Dire Straits", wpisujemy w okienku obok zielonego przycisku "Search" i naciskamy go. Za chwilę usłyszymy naszą ulubioną muzykę..

Poniżej jest ramka z fragmentami notek z najlepszych blogów prawicowych, które agreguje Kuki. Po kliknięciu w wybraną zajawkę przejdziemy do macierzystego bloga. Jeśli ktoś szuka informacji - doskonale wyszukuje te najistotniejsze Maryla, jeśli ktoś lubi satyrę obrazkową - wspaniałe produkcje tego gatunku znajdziemy na blogach Yarroka i Rzepki, za dziennikarzy śledczych robotę odwala Kataryna, niekoniecznie spiskowe teorie snuje Customer1.. A może ktoś będzie chciał się przyłączyć do IRA (obywatelski ruch na rzecz niepodległej Polski) Geralta? Wystarczy rzut oka żeby poznać i innych, nie mniej interesująco piszących czy mniej płodnych bloggerów. Wymieniłem tylko kilku na przetarcie szlaków. Polecam gorąco, zamiast portalowej papki (dez)informacyjnej. Znajdujące się pod czytankami odnośniki są także do dyspozycji w każdej chwili.

Przed odnośnikami można wziąć cukierka od pewnego pana, który obiecał że będzie nam żyło się lepiej.. A że taki poharatany.. no cóż, ja jak go słuchałem przez ostatnie dwa lata to i tak gorzej sobie go wyobrażam. Pod odnośnikami umieściłem znikopis - chyba każdy zna tę zabawkę. Możemy napisać na nim list do Donalda. Nie ma strachu, to co nam ślina na język przyniesie możemy w każdej chwili zetrzeć, klikając w żółty suwak w dolnej ramce znikopisu. Na samym dole prawej kolumny umieściłem jeszcze licznik, odliczający dni, godziny, minuty i sekundy do czasu, gdy będziemy już drugą Irlandią. Dałem Donkowi na to dwa lata, czyli tyle, ile on i jego platforma dali czasu na rządzenie Jarosławowi Kaczyńskiemu. W zasadzie powinienem dać mniej, bo gospodarki w tak doskonałym stanie nie przejmował od poprzednika do tej pory żaden rząd.

Acha i na samym dole strony (głównej kolumny) niespodzianka - strefa gier. W najbliższe dni gramy w tenisa (wystarczy kliknąć migający napis i przesuwać rakietę myszką w górę i w dół). Jednym słowem: do przerwy 0:1, ale mecz jeszcze się nie skończył! A to przecież nasi grają..


PS. Jak to na meczu, są i kibole czy raczej ubole. Właśnie uaktywnili się na moim blogu. Podszywają się pod pseudonimy znanych bloggerów - Geralta i Venissy. Próbują w ten podstępny sposób skłócać ludzi. Ciekaw jestem, czy to nie ta sama "publiczność", co na debacie Tusk-Kaczyński (patrz notka: "Tusk i jego ferajna"). Prawie im się udało - dowód oraz jak rozpoznać kto jest kim w komentarzach do poprzedniej notki.

Kibole
Foto: Yarrok

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

To mi się podoba. kp

Geralt pisze...

Full wypas, widzę ze nawet alufelgi założyłeś;)

Geralt pisze...

chcialbym jeszcze podziekowc za program po prawej, ten od muzy, jest... no brak mi slow. Znalazlem kawalki ktorych dluuuuugo szukalem;)

DoktorNo pisze...

Zapomniłeś jeszcze dodać widget Technorati; dzięki temu, będzie wiadomo kto do Ciebie linkuje. :)

ckwadrat pisze...

>Geralt, no z tymi alufelgami to bym nie przesadzał. Nie jestem fanem szybkiej jazdy po polskich drogach. Już prędzej off-road ;)

ckwadrat pisze...

>DoktorNo, mam linka do Technorati, który pokazuje kto mnie linkuje. Nie wiedziałem, że jest i widget. Zaraz się za nim rozejrzę..

ckwadrat pisze...

Zaktualizowałem się w Technorati. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Ścigaj innych! ;) Też będę im na to zwracał uwagę.

DoktorNo pisze...

Chmurkę tagów w widgecie Technorati konfigurujesz tutaj:

http://www.technorati.com/account/blogs/

"Edit Widget", pote zaptaszkuj "Tag Cloud" i zapisz (guzik jest na samym dole, łatwo przeoczyć. :( ).

ckwadrat pisze...

Chmurkę tagów z widgeta Technorati miałem przez chwilę, ale właśnie ją wyrzuciłem :). Nie podoba mi się.. że do nich trzeba przechodzić. Muszę poszukać czegoś specjalnie dla Bloggera.