sobota, 1 września 2007

Biało-czerwone szachownice jeszcze bardziej czerwone

Byłem dzisiaj na Air Show w Radomiu i na własne oczy widziałem tragiczne w skutkach zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Straszny widok - jeden samolot rozpadł się dosłownie w drobny mak. Drugiemu odpadło skrzydło, po tym jak przeorał nim maszynę kolegi, roztrzaskał się dopiero na płycie lotniska. Niestety, próżno wypatrywałem czasz spadochronów.. Jak się zresztą później dowiedziałem, w tego typu samolotach ich się nie stosuje. Na miejscu zginęli ppłk rez. mgr inż. pil. Lech Marchelewski i inż. pil. Piotr Banachowicz z Grupy Akrobacyjnej "Żelazny".

To zdjęcie zrobiłem zaraz po zderzeniu..

Zderzenie samolotów akrobacyjnych w Radomiu

A tak samoloty te wyglądały kilkadziesiąt sekund przed tragedią w czasie wykonywania jednej z figur akrobacyjnych.

Akrobacje grupy

4 komentarze:

Geralt pisze...

Kurde, nie zazdroszczę widoków i wrażeń. Mnie sama informacja zmroziła, bo na bieżąco słuchałem transmisji z pokazów i myślałem czy córki tam jutro nie zabrać...

Anonimowy pisze...

Ckwadrat, byłes świadkiem historii...szkoda, że tak tragicznej.
Piękna śmierć, bo wykonywali pasję swego życia. Do tego zawodu nie idzie się z przypadku, jak na kasę w CF ...niech spoczywaja w pokoju.

ckwadrat pisze...

Byłem na pokazach ze swoim siedmioletnim synem. Pierwsza jego reakcja była taka, że "oni tak specjalnie". A później, jak mu wytłumaczyłem, że niestety nie, to powiedział żeby się nie martwić "bo ci piloci są już w lepszym świecie"..

A.W. pisze...

Tragedia ale chyba wpisana w taki zawód.
Roztropność siedmiolatka godna podziwu. Gratuluje ckawdrat superowego syna.