wtorek, 30 maja 2006

Marsz wybiórczo

Nie chciałem być nigdy tablicą ogłoszeniową, ale muszę. W przedstawionym dalej przypadku czynię to akurat z przyjemnością, choć głównym powodem napisania notki jest zmanipulowana informacja w Gazecie Wybiórczej. Czytając kolejną już, bodaj nastą informację o zbliżającej się gejparadzie, natknąłem się na zapowiedź Marszu dla Życia i Rodziny. To, że Gazeta nie poświęca akurat temu marszowi wiele uwagi (wybiórczo nie podaje nawet godziny rozpoczęcia marszu ani miejsca zbiórki uczestników) i pisze o nim tylko przy okazji Parady Równości (której na miesiąc przed rozpoczęciem poświęciła już oddzielny serwis - raport) oczywiście nie dziwi.. Przecież ochrona życia od poczęcia i naturalny model rodziny to dla Wybiórczej przejaw fundamentalizmu katolickiego i obyczajowego zaścianka. Uwaga Wybiórczej okazała się jednak większa niż się na pierwszy rzut oka wydawało.

Marszu dla Życia i Rodziny według Gazety Wyborczej
Nawet bowiem ten krótki i nierzucający się w oczy fragment tekstu o Marszu dla Życia i Rodziny został zmanipulowany i ewidentnie dezinformuje czytelnika. Wszystko po to, aby zbyt ochoczo nie przybiegł na marsz, a jeśli już to będzie chciał zrobić, to żeby na marsz nie trafił!

Jak na załączonym obrazku widać, z przeznaczonego dla rodzin z dziećmi Marszu dla Życia i Rodziny zrobiono manifestację Młodzieży Wszechpolskiej. Tymczasem organizatorem marszu jest m.in. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, a Wszechpolacy ograniczyli się do zamieszczenia ogłoszenia na swoich stronach. Choć na marszu będą pewnie i Wszechpolacy, ale raczej nie ci kilkuletni, czy może nawet i kilkumiesięczni.. Wybiórczy redaktor zapewne także tylko "przypadkiem" "pomylił" datę marszu i z niedzieli zrobił sobotę. Aby rozwiać wątpliwości co do miejsca i czasu marszu, zamieszczam oficjalny plakat imprezy. Jak nie zaśpię, to też będę.

Plakat Marszu dla Życia i Rodziny

Tagi: ;

8 komentarzy:

Mrozon pisze...

Dziwię się, że nie przeszkadza Ci, że Stowarzyszenie Piotra Skargi to równie szowinistyczna organizacja jak Młodzież Wszechpolska, a nawet bardziej. W przeciwieństwie do MW, od SPS odcina się wyraźnie kościół katolicki.

T-800 pisze...

Cóż...

ckwadrat pisze...

Cóż.. jestem za ochroną życia od poczęcia, mam rodzinę, eureka - jestem szowinistą!

piszczeli czar pisze...

straszne ja też jestem szowinistą.... Ci co tu się zapiszą nie są szowinistami http://wiadomosci.onet.pl/1331378,12,item.html

Adam Chwałkowski pisze...

Ckwadrat!
Gratuluję trójki dzieciaczków, żona piękna, no, no, tylko pozazdrościć.

Madey pisze...

Jaki masz problem mrożon.
Podaj cytaty i przykłady odcięcia się KK od SPS? I z jakiego powodu?

A poza tym, co jest dziwnego w różnorodności KK? Przecież to jego istota. W ostanich godzinach mamy tego przykłady.
Ale jak zwykle nie związani ze sprawą, mają najwiecej do powiedzenia. Jesteś teologiem, ksiedzem, historykiem koscioła, katechetą?

ps. Zapisałem właśnie syna do gimanzjum, ropoznałem SPS jak mogłem, jakim prawem, zarzucasz jego członkom szowinizm. Pomijam, że niespecjalnie mnie to rusza, ale sam fakt, że ktoś bez znajmości sprawy zaczyna używać encyklopedii?
I co jest złego w szowinizmie, jakże ś się już uparł na to określenie?
Nie masz większych problemów z dzisiejszym kościołem, bo ja mam!! Disiaj.

Czekam na fakty.

Madey J.

Anonimowy pisze...

http://www.plp.info.pl/dokumenty/o_lepsza_polske.pdf
BRACIA, PRZECZYTAJCIE RAPORT Z 2005
STEIN

Anonimowy pisze...

The goal of Clomid cure in treating infertility is to locate conformist ovulation rather than cause the condition of numerous eggs. In olden days ovulation is established, there is no benefit to increasing the dosage further . Numerous studies accompany that pregnancy almost always occurs during the to begin three months of infertility remedial programme and treatment beyond six months is not recommended. Clomid can well-spring side effects such as ovarian hyperstimulation (rare), visual disturbances, nausea, diminished "standing" of the cervical mucus, multiple births, and others.

Clomid is again prescribed nearby generalists as a "first line" ovulation induction therapy. Most patients should subject oneself to the fertility "workup" former to start any therapy. There could be varied causes of infertility in wing as well as to ovulatory disorders, including endometriosis, tubal infection, cervical banker and others. Also, Clomid therapy should not be initiated until a semen examination has been completed.
Clomid and Other Ovulation Inducti
Somali pirates elongate their attacks against worldwide ships in and incomparably profoundly much the Bay of Aden, consideration the catch of stepped-up unfitting naval escorts and patrols - and the increased ruin reckoning in any representation of their attacks. On terra agreements with Somalia, the U.N, and each other, ships union to fifteen countries these days guarding the area. Somali pirates - who be subjected to won themselves by a hair's breadth about $200 million in remedy for since at cock crow 2008 - are being captured more oft-times today, and handed in to authorities in Kenya, Yemen and Somalia jehad of trial. Unruffled here are some late-model photos of piracy mistaken the skate of Somalia, and the oecumenical efforts to limitation it in.
[url=http://gotuc.net/members/tamox-clomid-hcg-buy-03/default.aspx]tamox clomid hcg buy[/url]
[url=http://debat.q.dk/members/retail-locations-abilene-clomid-38/default.aspx]retail locations abilene clomid[/url]
[url=http://americasgolfspot.com/members/clomid-test-47/default.aspx]clomid test[/url]
[url=http://mygreencasa.net/members/clomid-and-day-84/default.aspx]clomid and day[/url]
tel:95849301231123