wtorek, 25 kwietnia 2006

Naczelny Kowboj RP powraca

WC/MC

Naczelny Kowboj RP powraca na ekran! Z początkiem maja rusza w TVP 1 nowy talk-show - "WC/MC", którego jednym z gospodarzy będzie Wojciech Cejrowski. Obok Cejrowskiego (WC), drugim współprowadzącym będzie dziennikarz muzyczny Maciej Chmiel (MC).

Cejrowski to człowiek orkiestra - podróżnik, publicysta, showman, promotor muzyki country, w latach 90. organizator kilku ogólnopolskich prawicowych zlotów pod nazwą "Ciemnogród". Zasłynął jednak przede wszystkim z prowadzenia programu telewizyjnego "WC Kwadrans". Wtedy nie mówiło się jeszcze na coś takiego talk-show, ale był to bodaj pierwszy (i długo jedyny) talk-show, promujący może nawet nie tyle konserwatywne poglądy, co niezalezność myślenia. "WC Kwadrans" przez Wyborczą okrzyknięty został oczywiście jako faszystowski, za co zresztą Cejrowski wytoczył jej wydawcy proces (niestety, nie wywalczył nawet przeprosin). Symbolem programu był kubek (o ile sobie przypominam to najpierw zwykły, a póżniej już z nadrukowanym zdjęciem WC), którym Cejrowski walił w stół, gdy w charakterystyczny i niezapomniany sposób "rozbijał" absurdy lewicowej, poprawnościowej propagandy.

Założeniem nowego programu "WC/MC" ma być spór pomiędzy wyrazistymi prowadzącymi, z których jeden reprezentuje poglądy konserwatywne, drugi - liberalne. Gospodarze będą komentowali aktualne wydarzenia. Nie będzie to jednak talk-show tylko polityczny, poruszane mają być wszelkie tematy (obok polityki także m.in. trenedy w pop kulturze i stylu życia). Jak również nie będzie to tylko "siedzący", studyjnny talk-show - rozmowy mają być ilustrowane specjalnie zaaranżowanymi scenkami, fotomontażami, archiwaliami, reportażami itd.

No cóż, zapowiada się nieźle. Zobaczmy, co z tego wyjdzie. Pierwsze edycje programu mają zostać wyemitowane 1, 2 i 3 maja w TVP 1. Godzina emisji nie jest jeszcze znana, ale z niepotwierdzonych informacji ma to być 21.40.

FOTO powyżej: "szpiegowska" klatka z "WC/MC" (roboczy tytuł) - z lewej MC, z prawej WC.

Aktualizacja (28.04). Z aktualnego programu TV wynika, że "WC/MC" będzie prawdopodobnie miał swoją premierę 1 maja o godzinie 21.40 w TVP1. Jednak nie mam co do tego 100-procentowej pewności, bo pozycja w programie (zarówno tym dołączanym do Dziennika, jak i Wyborczej) opisana jest enigmatycznie jako "Program rozrywkowy". Nie będzie też raczej emisji kolejnych odcinków już 2 i 3 maja, jak wynikało to z moich wcześniejszych źródeł. W tych dniach nie ma już bowiem nawet tak ogólnie sformułowanej rezerwacji ramówki.

Aktualizacja (30.04). Okazało się, że "WC/MC" był tylko roboczym tytułem "Produktu Jednorazowego". Premiera programu 1.05 o 21.35 w TVP1 - to już pewne, bo wreszcie pojawiła się jednoznaczna zapowiedź.

Tagi: ; ; ;

8 komentarzy:

kurczak pisze...

boszszsz..
Prymityw Cejrowski znowu na ekranie. Tragedia!!!

piszczeli czar pisze...

słucham czasami Cejrowskiego na Radio Rodzina z Wrocławia..... facet opowiada niesamowite rzeczy głównie o indianach, a tak ciekawie.... że naprawde miło posłuchać.... polecam

Anonimowy pisze...

Do kurczaka,
tylko takich tragedii życzę Ci w życiu.

Zanim napiszesz coś równie głupiego, to ugryź się w jęzor, o głębsze zastanawianie i analizy raczej Cię nie podejrzewam.

Anonimowy pisze...

W normalnym kraju, taki gościu to śmieć. W prawociemnogrodzie to HIT!! No ale nic, zacieram łapki. Ciekawe czy TV zapłaci kary za jego prymitywne wyłupy.

tlysakow pisze...

Jakie kary? Toż jedyne słuszne Wcielone Dobro przechwyciło już Krajową Radę :)

ckwadrat pisze...

Taa.. nie ma to, jak zaoczne tragedie i zaoczne kary. Za samo nazwisko? A może za kubek? Kubek w kubek przypomina mi to pewną epokę.. Najśmieszniejsze jest jednak to, że to, co Cejrowski robił swego czasu w "WC Kwadransie" to przy dzisiejszych talk-show jest programem dla grzecznych dzieci. Gębę przyprawił mu poprawnościowy Salon.

pitbu pisze...

Pamiętam dobrze WC kwadrans i o Cejrowskim mam jak najlepsze zdanie.
Tylko komuchy i różowe lewusy nie lubią Cejrowskiego.
A za co? Za to ze Cejrowski nie lubi lewusów, zboków, pedofów, komchów i złodziei co okradają naszą Polskę.
Podobnie jak Cejrowski ja też uwazam, że trzeba piętnować dewiatów i złodziei.

Beniamin pisze...

Najbardziej mnie bawi ignorancja tego wobec tego człowieka. Szacun dla Cejry! Ten człowiek wie o czym mówi, a nie jedna wielka ściema w TV i papka medialna.